ana sayfa   galeri   referanslar   adres & kroki   iletişim   english   deutsch
 yer çinisi  »
 mozaik  »
 vitray  »
 desen  »
 duvar resmi  »
 v i t r a y

Üretim ve teknik özellikler...

Tiffany, alçılı, kurşunlu, mozaik, boyama, kumlama gibi farklı dekoratif cam tekniklerini kullanıyoruz. Uygulanacak yere göre bu tekniklerin hangisinin kullanılacağına karar veriliyor.

“Renk ve ışığı kullanarak resim yapmak” olarak tarif edebileceğimiz vitray sanatında en önemli unsur, arkadan doğal ya da suni ışık gelmesidir. Işığın olmadığı bir ortama renkli vitray yapılamaz.

Kurşunlu, Tiffany ve alçılı tekniklerde camlar motifin kalıbına göre tek tek kesilir, desenin birleştirilmesi aşamasında kurşunla, bakır folyo ve lehimle ya da alçıyla uygulaması yapılır.
Mozaik tekniğinde camlar çok küçük parçalar halinde (0,5 cmm-1 cmm) kesilir/kırılır ve desen düz camın üstüne yapıştırılarak uygulanır, en sonra derz dökülür.

Asit, kumlama, boyama tekniklerinde desenin şablonu çıkarılır ve isteğe göre düz cam, mat cam veya ayna üzerine birkaç aşamalı işlem uygulanır.

İsteğe ve monte edilecek yere göre ısıcam içine alınabilir.
Büyük ölçülerde güvenlik tedbiri olarak tek destek camı, iki cam arasına alma, lamine etme gibi işlemler uygulanır.

Tek başına vitrayın kalınlığı 4-6 mm.arasında değişir. Destek camları ile birlikte kalınlık artar.

Kullanılan malzemeler:
İthal renkli vitray camı, ithal ve yerli renkli ve renksiz düz ve dokulu fon camı, mat cam,ayna, bakır folyo, kurşun, lehim, alçı, yapıştırıcılar, vb.

Desenler:
İstenen konuya göre kendi desenlerimizi çalışıyoruz. Bunun dışında hazır anonim desenler veya getirilen başka desenleri de uyguluyoruz.

¤ Kullanım alanları... »
¤ Teslim süresi... »
7. Kayseri Yapı Teknolojiler Fuarı
Renkten Renge Dekoratif Sanatlar
tel: (+ 90) 216 3205323
e-mail : renktenrenge@renktenrenge.net
Toplist100.Net